Wyniki meczy sezon 2011/2012


1. Mecz - Polot Kijewo - BGŻ Chełmno 3 :1 (11:25, 25:15, 25:7, 25:23)


Pachniało niespodzianką po pierwszym secie. Bardzo dobrze mecz rozpoczęła drużyna BGŻ wręcz deklasując ubiegłorocznego tryumfatora ligi. Jednak po uporządkowaniu gry przez zespół z Kijewa i przebudzeniu niektórych zawodników następne trzy sety należały już do broniącego tytułu mistrza.

Sędziował: Leszek PlakWyróżnieni zawodnicy: BGŻ – Rafał Balewski, Polot Kjewo – Błażej Skorupski.2. Mecz Bank Spółdzielczy – ALS Stolno wynik 2:3 (22:25, 25:20, 25:18, 23:25,10:15)

Rozpoczęcie spotkania w podobnym stylu jak poprzednie spotkanie wicemistrz przegrał z dużo niżej sklasyfikowaną drużyną poprzedniego sezonu. I podobnie jak w poprzednim spotkaniu po uporządkowaniu gry Bank przejął inicjatywę i zwyciężył następne dwa sety. Jednakże to co nie udało się w pierwszym spotkaniu (sprawienie niespodzianki) to udało się w drugim spotkaniu. Drużyna ze Stolna po zaciekłej walce zwyciężyła set 4 doprowadzając do tie-braku. W piątym secie goście ze Stolna od początku objęli prowadzenie i zwyciężyli set i całe spotkanie stosunkiem 3:2 sprawiając wielką niespodziankę.

Sędziował: Leszek Plak

Wyróżnieni zawodnicy: Bank - Krzysztof Sztylc, ALS - Leszek Rzępołuch3. Mecz PSP Po Godzinach – Geotermia Grudziądz wynik 0:3 (9:25, 25:27, 11:25)

Mecz stałego uczestnika rozgrywek ligi z nową drużyną z Grudziądza. Goście od samego początku spotkania z wyraźną przewagą nad grającą w 5 zawodników drużyną gospodarzy. Jedynie w drugim secie drużyna PSP prowadziła wyrównany pojedynek nawet mając 2 piłki setowe lecz ostatecznie przegrała na przewagi. Set 3 był znowu jednostronnym widowiskiem i mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:0. Na uwagę zasługuje uczestnictwo w rozgrywkach tegorocznych Piotra Gabrycha w drużynie Geotermi Grudziądz – wielokrotny reprezentant kraju w piłce siatkowej oraz uczestnik Olimpiady w Atenach w 2004 roku. W tym meczu oczywiście był wyróżniającym się zawodnikiem rażąc przeciwników mocnymi zagrywkami i atakami.

Sędziował: Marek Fryckowski

Wyróżnieni zawodnicy: PSP – Tomasz Wojnowski, Geotermia – Piotr Gabrych4. Mecz: CeDeKa Świecie – Paintball Boys 3:0 (25:22, 25:12, 25:18)

Drużyna Paintball Boys powstała na bazie LO nie sprostała doświadczonym zawodnikom ze Świecia. Dwa pierwsze sety kontrolowane i zwyciężone przez drużynę CeDeKa, która pozwoliła na rozegranie się młodym zawodnikom w secie 3 przegrywając 16:8 , jednak od tego momentu inicjatywę przejęli starsi koledzy ze Świecia pozwalając zdobyć przeciwnikowi tylko 2 punkty i zwyciężając do 18 i całe spotkanie 3:0

Sędziował: Marek Fryckowski

Wyróżnieni zawodnicy: CeDeKa – Patryk Osmieła, Paintball – Miłosz Szwaba5. Mecz Bank Spółdzielczy - Polot Kijewo 3:2 (25:23, 14:25, 25:23, 19:25, 15:13)

Powtórka finału z poprzedniego sezonu. Mecz walki, jedna jak i druga drużyna nie osiągała wyraźnej przewagi i rozstrzygnięcie musiało nastąpić w tie-braku. Więcej zimnej krwi w rozstrzygającej partii zachowała drużyna Banku i zwyciężyła stosunkiem 3:2 udanie rewanżując się za przegrany finał. Przełomowym momentem spotkania była zmiana zawodnika rozgrywającego w drużynie Banku na Karola Rosołowskiego.

Sędziował: Leszek Plak

Wyróżnieni zawodnicy: Polot - Szymon Wojnowski, Bank - Marek Fryckowski6. Mecz ALS Stolno - PSP Po Godzinach 0:3 (21:25, 24:26, 15:25)


Mecz drużyn które po pierwszej kolejce były w zupełnie różnych humorach, ALS w euforii po niespodziewanym zwycięstwie i dobrej grze nad drużyną Banku oraz PSP Po Godzinach po słabym meczu i gładkiej przegranej 3:0 z Geotermią Grudziądz. Tym razem z uśmiechem na twarzach z boiska zeszli zawodnicy PSP. Od samego początku drużyna PSP przejęła inicjatywę po kontrolowaniu gry zwyciężyła gładko 3:0.

Sędziował: Leszek Plak

Wyróżnieni zawodnicy: ALS - Kołodziejek Krzysztof , PSP - Tomasz Matuszewicz, Sławomir Wojnowski.7. Mecz BGŻ Chełmno – Paintball Boys wynik 0:3 (21:25, 19:25, 13:25)

Zdecydowane zwycięstwo młodzieży z Paintball Boys. Poniesieni wspaniałym dopingiem swoich kibiców nie pozwolili rozwinąć skrzydeł swoim starszym kolegom z BGŻ zwyciężając zasłużenie 3:0. Oby więcej drużyn miało takich sympatyków jak chłopcy z Paintball Boys.

Sędziował: Maciej Szulc

Wyróżnieni zawodnicy: BGŻ – Jakub Ossowski, Paintball – Miłosz Szwaba.8. Mecz: Geotermia Grudziądz - CeDeKa Świecie 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25:12)

Ciekawie zapowiadające się spotkanie okazało się ciekawe tylko w wyrównanym secie pierwszym wygranym przez drużynę ze Świecie. Trzy następne sety to zdecydowana przewaga drużyny z Grudziądza. W ekipie z Grudziądza ponownie rozegrał spotkanie skuteczny Piotr Gabrych.

Sędziował: Maciej Szulc

Wyróżnieni zawodnicy: CeDeKa – Bartosz Nadrakowski, Geotermia – Karol Jeliński9. Mecz PSP Po Godzinach – Polot Kijewo wynik 1:3 (20:25, 25:20, 19:25, 18:25)


Mecz pod dyktando ubiegłorocznego tryumfatora rozgrywek. Drużyna PSP Po Godzinach jedynie w secie 2 podjęła walkę zwyciężając go. Następne dwie partie z wyraźną przewagą gości i pewne zwycięstwo 3:1.
Ponadto w tym dniu debiut sędziowski w naszej lidze zaliczyła Paulina Szwaba.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: PSP – Tomasz Czajka, Polot – Błażej Skorupski, Szymon Wojnowski.

 10. Mecz: BGŻ Chełmno – Bank Spółdzielczy 3:1 (25:21, 25:23, 22:25, 28:26)

Niespodzianka rundy. Faworyzowana drużyna Banku Spółdzielczego uległa grającym w 5 zawodników z zespołu BGŻ Chełmno. Na obronę drużyny Banku Spółdzielczego można powiedzieć iż grała w osłabionym składzie. Mecz zaczął się od 2 łatwych wygranych setów przez BGŻ. Bank Spółdzielczy podjął walkę w secie 3 zwyciężając go, oraz w secie 4 niestety przegrywając nieznacznie na przewagi. Zwycięstwo za 3 punkty przypadło niespodziewanie zawodnikom BGŻ ku ich wielkiej radości.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: BGŻ – Tomasz Poniatowski, Bank – Marek Fryckowski.11. Mecz Paintball Boys – Geotermia Grudziądz wynik 0:3 (13:25, 6:25, 15:25)

Zdecydowane zwycięstwo gości z Grudziądza nad najmłodszą drużyną w lidze deklasując przeciwnika 3:0. Mecz od samego początku pod kontrolą gości którzy zwyciężyli wyraźnie w każdej partii, w secie 2 drużyna gospodarzy Paintball zdołała zdobyć jedynie 6 punktów.

Sędziował: Leszek Plak

Wyróżnieni zawodnicy: Paintball – Marcin Mżygłód, Geotermia – Fabian Mattik.12. Mecz: ALS Stolno - CeDeKa Świecie 1:3 (19:25, 25:20, 20:25, 17:25)


Wyrównane spotkanie chociaż wyniki poszczególnych partii nie odzwierciedlają przebiegu pojedynku. Świadczyć o tym może nerwowa atmosfera w zespołach oraz żółta kartka dla zawodnika gości drużyny ze Świecia już na początku spotkania. Po pierwszych 2 setach wygranych na zmianę w secie 3 i 4 nieznaczną przewagę uzyskała drużyna gości CeDeKa i to ona mogła się cieszyć zwycięstwem za 3 punkty.

Sędziował: Leszek Plak

Wyróżnieni zawodnicy: ALS – Radosław Filipek, CeDeKa – Tomasz Wołoszuk, Łukasz Czubkowski.13. Mecz PSP Po Godzinach – Bank Spółdzielczy wynik 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:23)


Następna niespodzianka rozgrywek i ponownie z udziałem faworyzowanej drużyny Banku Spółdzielczego. Tym razem grający w najmocniejszym składzie Bank nie poradził sobie z drużyną PSP Po Godzinach. Mecz zaczął się bez niespodzianki i pierwsze minuty, a także set należał do drużyny Banku. Następne trzy partie po wyrównanym pojedynku i zaciętej walce należały już do zespołu PSP Po Godzinach która ostatecznie zwyciężyła w stosunku 3:1.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: PSP – Sławomir Wojnowski, Bank – Marcin Dętkoś.14. Mecz: ALS Stolno – Paintball Boys 3:1 (20:25, 25:19, 25:9, 26:24)

Tak jak w każdym meczu Paintball Boys rozgrywki prowadzone były przy głośnym dopingu z trybun niezawodnych kibiców. Tym razem doping z trybun drużynie Paintball Boys starczył tylko na zwycięstwo w pierwszym secie. Następne trzy partie po uporządkowaniu gry i wzmocnieniu zagrywki należały już do bardziej doświadczonego zespołu ALS Stolno. Pomimo chwilowych zrywów drużyny Paintball zwycięstwem i 3 punktami mogli się cieszyć zawodnicy ALS Stolno.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: ALS – Wojciech Lewandowski, Paintball – Szymon Nieradka.15. Mecz Geotermia Grudziądz – BGŻ Chełmno wynik 3:1 (25:10, 25:15, 24:26, 26:24)

Pierwsze dwa sety należały do drużyny z Grudziądza która wręcz rozbiła przeciwnika z Chełmna. Następny sety to podjęcie walki przez zawodników drużyny BGŻ i walka punk za punkt. Walka opłaciła się i set 3 zakończył się zwycięstwem na przewagi drużyny BGŻ. Set 4 to również walka punkt za punkt lecz tym razem w końcówce troszkę więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Geotermii zwyciężając również na przewagi i ostatecznie 3:1.

Sędziował: Marek Fryckowski

Wyróżnieni zawodnicy: BGŻ – Andrzej Łaniec, Geotermia – Piotr Gabrych.16. Mecz: Polot Kijewo – CeDeKa Świecie 0:3 (20:25, 21:25, 20:25)

Zeszłoroczny tryumfator rozgrywek przegrał dosyć wyraźnie z dobrze grającą w obecnym sezonie drużyną ze Świecia. Należy podkreślić że mecz został przegrany w stosunku 3:0 i całe spotkanie odbywało się pod kontrolą drużyny CeDeKa. Zwycięstwo drużyny CeDeKa umocniło ją na drugiej pozycji tuż za drużyną z Grudziądza.

Sędziował: Marek Fryckowski

Wyróżnieni zawodnicy: Polot – Szymon Wojnowski, CeDeKa – Tomasz Wołoszuk, Bartosz Nadrakowski.17. Mecz Paintball Boys – Polot Kijewo wynik 1:3 (25:16, 23:25, 19:25, 18:25)

Drużyna Paintball Boys była bliska sprawienia niespodzianki i prowadzenia w meczu 2:0. Jednak w końcowej partii 2 seta do głosu doszli zawodnicy Polotu Kijewo i przejęli inicjatywę do końca spotkania ostatecznie zwyciężając 3:1.

Sędziował: Maciej Szulc

Wyróżnieni zawodnicy: Paintball – Wijciech Modrzyński, Polot – Adrian Gwarek, Błażej Skorupski.18. Mecz: Geotermia Grudziądz – ALS Stolno 3:0 (25:10, 25:18, 25:15)

Mecz pod dyktando drużyny z Grudziądza, która to bez problemów pokonała drużynę ze Stolna 3:0. Na uwagę zasługuje fakt iż Geotermia potrzebowała zaledwie 45 minut na zwycięstwo.

Sędziował: Maciej Szulc

Wyróżnieni zawodnicy: ALS – Wojciech Lewandowski, Geotermia – Adam Studziński.19. Mecz CeDeKa Świecie – Bank Spółdzielczy wynik 3:1 (25:20, 25:22, 24:26, 25:21)

Słabo grająca w tym sezonie drużyna Banku, a grająca w tym spotkaniu również w najmocniejszym składzie, zaledwie wyrwała 1 set dobrze grającym zawodnikom CeDeKa Świecie. Mecz może nie z wyraźną przewagą zawodników zza Wisły lecz pod kontrolą zapewne.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: Bank - Jakub Cichocki, CeDeKa - Patryk Ośmieła.20. Mecz BGŻ Chełmno – PSP Po Godzinach 0:3 (23:25, 12:25, 22:25)

Spotkanie drużyn środka tabeli zakończone cennym zwycięstwem za 3 punkty drużyny PSP Po Godzinach. Set 1 zacięty w wykonaniu obu drużyn które to zdobywały i traciły punkty na przemian seriami, set drugi bez przeszłości w którym drużyna BGŻ została rozbita. Set trzeci był kopią pierwszego czyli zaciętą walką oraz przewagą w samej końcówce drużyny PSP.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: BGŻ – Paweł Sum, PSP – Tomasz Matuszewicz, Tomasz Żurek.21. Mecz Polot Kijewo – Geotermia Grudziądz wynik 1:3 (16:25, 28:26, 13:25, 15:25)

Ubiegłoroczny tryumfator ligi był w stanie jedynie urwać jednego seta z mocną drużyną z Grudziądza pomimo powrotu po kontuzji do składu drużyny Polotu Miłosza Płomińskiego (ubiegłoroczny najlepszy zawodnik ligi). Walka podjęta jedynie w secie 2 gdzie zwycięstwo po zaciekłej końcówce należało do drużyny z Kijewa. Pozostałe 3 sety wyraźna przewaga gości z Grudziądza.

Sędziował: Marek Fryckowski

Wyróżnieni zawodnicy: Polot – Adrian Gwarek, Geotermia – Rafał Zdrojewski22. Mecz: BGŻ Chełmno – ALS Stolno 1:3 (16:25, 30:28, 18:25, 19:25)

Mecz był kopią poprzedniego spotkania i również tutaj wyrównany oraz zaciekły pojedynek jedynie w secie 2 ponownie wygrany przez gospodarzy czyli drużynę BGŻ Chełmno. Pozostałe 3 sety z przewagą gości czyli drużyny ALS Stolno, która zdobyła komplet punktów i umocniła się na 5 pozycji.

Sędziował: Marek Fryckowski

Wyróżnieni zawodnicy: BGŻ – Artur Kalinowski, ALS – Mieczysław Waliczek23. Mecz Bank Spółdzielczy – Paintball Boys wynik 3:0 (25:19, 25:12, 25:13)


Zdecydowane zwycięstwo drużyny Banku Spółdzielczego nad młodzieżą z Paintball Boys. 3:0. Mecz pod całkowitą kontrolą zawodników Banku, która w żadnym secie nie dała przekroczyć przeciwnikom nawet 20 punktów. W ten sposób Bank Spółdzielczy zdobył 3 cenne punkty.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: Bank – Marcin Dętkoś, Paintball – Mateusz Szczerba.24. Mecz: PSP Po Godzinach - CeDeKa Świecie 2:3 (18:25, 24:26, 25:18, 25:15, 10:15)


Ciekawie zapowiadające się spotkanie okazało się być ciekawym 5 setowym widowiskiem. Dwa pierwsze sety należały do drużyny PSP Po Godzinach, w secie trzecim role się odwróciły i potwierdziło się ponownie stare siatkarskie porzekadło kto nie wygrywa 3:0 to przegrywa 2:3. Zwycięstwem mogli cieszyć się zawodnicy CeDeKa Świecie, a jednym punktem musieli zadowolić się zawodnicy PSP Po Godzinach.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: PSP Po Godzinach – Tomasz Żurek, CeDeKa – Tomasz Wołoszuk.25. Mecz: CeDeKa Świecie – BGŻ Chełmno 3:1 (25:22, 25:23, 18:25, 25:18)

Waleczna postawa zawodników z BGŻ wystarczyła do wygrania zaledwie 1 seta z drużyną ze Świecia. Oba zespoły w 5 osobowych składach. Zawodnicy z CeDeKa umocnili się po tym zwycięstwie na 2 miejscu w tabeli. Istnieje duże prawdopodobieństwo że te dwie drużyny spotkają się w 1 rundzie play-of.

Sędziował: Maciej Szulc

Wyróżnieni zawodnicy: BGŻ – Paweł Sum, CeDeKa – Tomasz Kołodziej.26. Mecz ALS Stolno – Polot Kijewo wynik 1:3 (18:25, 25:21, 22:25, 25:27)

Grającej w 5 zawodników drużynie ALS Stolno udało się postraszyć grającą w pełnym składzie drużynę Polotu Kijewo. Lekceważąca podejście do meczu przez zawodników Polotu Kijewo prawie kosztowało ich utratą punktu. Drużyna ALS Stolno wygrała set 2 i w secie czwartym przegrała minimalnie na przewagi.

Sędziował: Maciej Szulc

Wyróżnieni zawodnicy: ALS – Tomasz Went, Polot – Michał Matuła.27. Mecz: Paintball Boys - PSP Po Godzinach 3:2 (25:23, 8:26, 19:25, 25:22, 15:13)


Spotkanie PSP Po Godzinach 3 drużyny tabeli z zamykającą tabelę drużyną Paintball Boys. Spotkanie mające mieć znaczenie w następnej rundzie play-off. Nierówne spotkanie w wykonaniu obu drużyn o czym świadczą wyniki w poszczególnych setach zakończone zwycięstwem młodszych siatkarzy z Paintball Boys stosunkiem 3:2.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: PSP Po Godzinach – Tomasz Czajka, Paintball Boys – Wojciech Modrzyński.28. Mecz Bank Spółdzielczy – Geotermia wynik 3:0 (21:25, 22:25, 26:28)


Niepokonana drużyna z Grudziądza kontra rozczarowanie rundy zasadniczej Bank Spółdzielczy. Mecz mogący również mieć znaczenie w rozstawieniu w rundzie play-off. Grająca w optymalnym składzie drużyna Banku Spółdzielczego jednak nie sprostała grającemu w 5 zawodników niepokonanemu liderowi z Grudziądza. Jedynie próba nawiązania walki w końcówce 3 seta.

Sędziowała: Paulina Szwaba

Wyróżnieni zawodnicy: Bank – Krzysztof Sztylc, Geotermia – Adam Studziński.

 

Terminarz rozgrywek 2011/2012

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Sponsorzy

BitLand

Partnerzy

  • CeDeKa

Strony drużyn

Schumacher CeDeKa Volley Świecie
Polot Kijewo Królewskie


Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookie w przeglądarce. Szersze informacje o plikach cookies znajdziesz w Polityce cookie.

Akceptuje pliki cookies z tej strony.